Kaş – Türkiye’nin Doğa Harikası:

Kaş – Türkiye’nin Doğa Harikası:

on by with No Comments

Kaş – Türkiye’deki Doğa Harikası:

Türkiye’nin incisi diye de adlandırabileceğimiz Kaş, dinginliği, inanılmaz doğası, denizi ve yemekleriyle özellikle son zamanlarda yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası haline geldi. Merkezi nifusu sadece 8000 olan Kaş’ın etrafındaki köyler ile beraber toplam nifusu 50.000 civarındadır. Deniz kenarında bulunan bu otantik kasaba Yunanistan’ın Meis adasına sadece 7km. uzaklıktadır.

 

Kaş’ı diğer tatil mekanlarından ayıran şey bu küçük kasabanın gürültüden ve yapmacıklıktan uzak olmasıdır. Diğer tatil mekanlarında olduğu gibi plajlarda çalan gümbür gümbür müziği, herşey dahil tatil konseptini ve fahiş fiyatlara satılan yemekleri burda bulamazsınız. Doğa harikası olan bu tatil mekanı, plajları, tarihi mekanları ve doğa sporları ile gelen ziyaretçilere hayatları boyunca unutamayacakları bir tatil imkanı sunmaktadır.

 

Kaşta gündüzleri yapılabilecek en keyifli aktivite güneşin ve denizin tadını çıkarmaktır. Kaşta denize girilebilecek birçok plaj bulunmaktadır. İncecik altın sarısı kumlara sahip Derya Plajı, Çınarlar Plajı, Küçük Çakıl ve Büyük Çakıl Plajlarında keyifli zaman geçirirken plajların içinde bulunan otantik büfelerde karnınızı doyurabilirsiniz.

Kaş

Türkiye’de pek çok yerde olduğu gibi, Kaş’ta tarihi mekanlar açısından oldukça zengindir. Eğer zamanda geriye yolculuk yapmak istiyorsanız mutlaka Xantos Antik Kenti, Antipellos Antik Kenti ve Aperlai Antik Kentini ziyaret etmenizi öneririz. Aynı zamanda Kaş’ta tekne ile ulaşabileceğiniz Kekova’da denizin altında bulunan Dünya’nın en önemli batık şehirlerinden birini görebilirsiniz. Tekne ile yapacağınız bu keyifli yolculukta tarihin gizemlerini keşfederken masmavi denizin tadınıda çıkarabilirsiniz.

 

Kaş, doğa sporlarını sevenler ve macera düşkünleri içinde ziyaret edilebilecek en keyifli yerlerden biridir. Bu balıkçı kasabası Dünya’nın dört bir yanından dalış tutkunlarını çekerken aynı zamanda dalış konusunda hiç deneyimi olmayanlara da sualtının büyülü kapısını açmaktadır. Kaş’ta bulunan uzman dalış eğitmenleri ile dalmayı öğrenebilir, ve turkuaz suların altında mercanları ve deniz canlılarını keşfedebilirsiniz. Kaş’ta yapılabilecek doğa sporları arasında yamaç paraşütü de yer almaktadır. Kumsalı çevreleyen tepelerden uzmanlar eşliğinde yamaş paraşütü ile atlayarak Kaş’ı kuş bakışı görebilir, sessizliğin tadını çıkarabilirsiniz. Trekking ve tırmanışta Kaş’ta yapılabilecek diğer doğa sporları arasındadır.

 

Kaş’ın kendine özgün bir gece hayatı da vardır. Jazz müzik dinlemeyi sevenler, Dünya’nın her yerinden Jazz sanatçıları ağırlayan Echo Bar’da kendilerini müziğin melpdisinie bırakarak gecenin tadını çıkarabilir. Rock müziği dinlemeyi sevenlerin en uğrak yerleri Mavi Bar ve Red Point’tir. Dansetmeyi ve pop müzik dinlemeyi sevenler içinde birçok mekan mevcuttur.

 

 

Leave a Reply